Projektujemy strony i sklepy internetowe dostosowane do urządzeń przenośnych

Dzięki Responsive Web Design układ stron wwww jest w pełni skalowalny zachowując przy tym 100% czytelności, funkcjonalności i wygody użytkowania.

Coraz więcej osób korzysta z Internetu za pomocą urządzeń przenośnych. Oznacza to, że zwiększa się odsetek wyświetleń stron internetowych oraz zapytań w wyszukiwarkach wysłanych za pomocą tabletów oraz smartfonów. Strony i sklepy responsywne dzięki swojej skalowalności zachowują pełną funkcjonalność, czytelność oraz wygodę użytkowania na ekranie każdego urządzenia, niezależnie od rozmiaru i rozdzielczości.

Responsywne strony i sklepy internetowe to fundament w projektowaniu na potrzeby Internetu. Obecnie ponad 60% ruchu internetowego generowanego jest przez urządzenia mobilne. Google zaktualizowało swój algorytm wyszukiwarki, by w wynikach wyszukiwania w pierwszej kolejności wyświetlane były strony spełniające wymogi responsive web design tj. przyjazne urządzeniom mobilnym.

Strony i sklepy zaprojektowane w RWD płynnie dostosowują się do dowolnej rozdzielczości ekranu takich urządzeń mobilnych jak tablet oraz smartfon.

Projektowanie responsywnych i mobilnych stron internetowych

Internet w zasięgu ręki

Coraz więcej osób korzysta z Internetu za pomocą urządzeń przenośnych.

Wszechobecna sięc bezprzewodowa wifi oraz sieć komórkowa powoduje, że korzystamy z Internetu wszędzie: w komunikacji miejskiej, w miejscach publicznych etc.

 • Ponad 60% ruchu internetowego generowanego jest przez urządzenia mobilne
 • W samej Polsce jest 19 milionów użytkowników smartfonów w wieku 15+
 • Ponad 40% zakupów dokonywanych przez Internet pochodzi z urządzeń przenośnych
Projektowanie responsywnych i mobilnych stron internetowych

Źródło: Raport POLSKA.JEST.MOBI 2015, str 7, http://jestem.mobi

Strony i sklepy internetowe kompatybilne z urządzeniami przenośnymi

 • Automatyczne dostosowanie szerokości do okna przeglądarki
 • Pływający układ elementów dostosowujący się do urządzenia
 • Zdjęcia i fonty dostosowane do wyświetlaczy Retina
 • Zoptymalizowana wydajność pod mobilne łącze

Responsive Web Design to obecnie najbardziej widoczny trend w Internecie

Technika projektowania stron internetowych w sposób, aby ich układ dostosowywał się automatycznie do rozdzielczości urządzenia umożliwia nie tylko mobilny dostęp w szerokim zakresie, ale również minimalizuje koszty dla firm i instytucji wynikające z wdrażania alternatywnych systemów, takich jak aplikacje mobilne.

Strony RWD stanowią priorytet w wynikach wyszukiwania Google

Technologia responsive web design to podstawowy punkt wyjścia w projektowaniu stron i sklepów internetowych. Jest też istotnym kryterium SEO - procesu pozycjonowania. Świadczy o tym fakt, iż w wynikach wyszukiwania Google, najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej, strony i sklepy zaprojektowane w technologii RWD otrzymują wyższe miejsce w rankingach. Responsywność nie stanowi więc dodatkowego waloru bądź też usługi premium, lecz jest absolutnie podstawowym czynnikiem, by zachować widoczność w sieci.

Mobile commerce - sklep w każdej kieszeni

Responsywny sklep internetowy pozwala na przeglądanie, wyszukiwanie i kupowanie produktów w dowolnym miejscu i czasie, na każdym ekranie. Ponad 40% zakupów w sektorze ecommerce pochodzi bezpośrednio z urządzeń mobilnych. Technologia responsive web design rozszerza zasięg, widoczność i dostęp do Twojego sklepu umożliwiając dokonywanie zakupów z poziomu telefonu komórkowego.

 • Pełna funkcjonalność sklepu online z poziomu smartfona
 • Zwiększona sprzedaż dzięki mobile commerce

Wykonujemy

Strony internetowe kompatybilne z urządzeniami przenośnymi

Strony oraz sklep zaprojektowane w technologii responsywnej gwarantują prawidłowe wyświetlanie i pełną funkcjonalność zarówno na tradycyjnych przeglądarkach jak i nowoczesnych urządzeniach dotykowych - smartfonach oraz tabletach

 • Automatyczne dostosowanie szerokości do okna przeglądarki
 • Pływający układ elementów dostosowujący się do urządzenia
 • Zdjęcia, grafiki i fonty dostosowane do wyświetlaczy Retina
 • Zoptymalizowana wydajność pod mobilne łącze