AKM Drewno to firma specjalizująca się w kompleksowym wykonywaniu tarasów i elewacji z drewna egzotycznego. Realizuje zlecenia o szerokiej skali: od przydomowych tarasów po duże inwestycje dla firm. Grupą docelową są klienci indywidualni, deweloperzy, firmy budowlane oraz instytucje.

Naszym zadaniem było wykonanie kompleksowej identyfikacji wizualnej, zaprojektowanie oraz wdrożenie witryny internetowej.

Stworzyliśmy przemyślaną strategię wizualno-marketingową. Podstawą prezentacji oferty na stronie internetowej było czytelne pokazanie kluczowych usług. Z poziomu danej usługi np. tarasów drewnianych - użytkownik uzyskuję ogólną informację oraz bezpośrednio z jej poziomu ma dostęp do dostępnych rodzajów drewna dla wybranej przez niego usługi. Pozwala to nie tylko na lepsze sprecyzowanie potrzeb klienta, ale również daje wymierne korzyści w postaci lepszych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania.

Z poziomu strony głównej potencjalny klient ma dostęp do wszystkich istotnych informacji: oferty, danych kontaktowych, realizacji i referencji. Witryna została oparta o specjalnie dostosowany system zarządzania treścią Wordpress. Dzięki temu zleceniodawca w łatwy sposób może na bieżąco uzupełniać zawartość o nowe usługi oraz sprawnie zarządzać swoimi zdjęciami w portfolio. W ramach marketingu internetowego wykonaliśmy: pozycjonowanie oraz reklamy kontekstowe w sieci Google AdWords.

Celem było wyróżnienie się na tle innych wykonawców z branży drewnianej i zaprezentowanie jako mocnego partnera przy realizacji inwestycji budowlanych bez względu na skalę.

Typografia i kolory

Responsive Web Design

W kwestiach poprawnego i intuicyjnego korzystania z witryny nie uznajemy kompromisów. Ze strony można korzystać na dowolnym urządzeniu bez względu na przekątną ekranu. Użytkownik może poznać ofertę firmy za pomocą smartfona przebywając na placu budowy lub w domowym zaciszu na dużym ekranie komputera. Zarządzanie treścią w CMS przez administratora jest równie proste na wszystkich urządzeniach.